|
Incoming Messages from ZTN
|
Updated as new messages arrive
From notes@igc.org Mon Jul 22 23:54:17 1996
Received: from igc7.igc.org (192.82.108.35) by MediaFilter.org
with SMTP (Apple Internet Mail Server 1.0); Mon, 22 Jul 1996 23:54:18 -0500
Received: from cdp.igc.apc.org (cdp.igc.apc.org [192.82.108.1]) by igc7.igc.org (8.7.5/8.7.3) id TAA08366; Mon, 22 Jul 1996 19:20:43 -0700 (PDT)
Date: 20 Jul 1996 20:17:06
Reply-To: Conference "zamir.chat"
From: ABARBEAU@ISD.NET
Subject: Re: http://mediafilter.org/SJ/Pages/List
To: Recipients of zamir-chat-l
Message-ID: <1374218691-1698281@mediafilter.org>
In-Reply-To: <1383327957-3637186@mediafilter.org>
X-Gateway: conf2mail@igc.apc.org
Errors-To: owner-zamir-chat-l@igc.apc.org
Precedence: bulk
Lines: 3
Cant you hear the real music calling you back to the real world?
From notes@igc.org Tue Jul 23 00:06:03 1996
Received: from igc7.igc.org (192.82.108.35) by MediaFilter.org
with SMTP (Apple Internet Mail Server 1.0); Tue, 23 Jul 1996 00:06:04 -0500
Received: from cdp.igc.apc.org (cdp.igc.apc.org [192.82.108.1]) by igc7.igc.org (8.7.5/8.7.3) id TAA06722; Mon, 22 Jul 1996 19:19:02 -0700 (PDT)
Date: 22 Jul 1996 12:16:13
Reply-To: Conference "zamir.chat"
From: mithat.hackovic@mailbox.swipnet.se
Subject: Re: http://mediafilter.org/SJ/Pages/od neprijatelja
To: Recipients of zamir-chat-l
Message-ID: <1374074404-24434@mediafilter.org>
In-Reply-To: <9602140331.AA04132@oracle.control>
X-Gateway: conf2mail@igc.apc.org
Errors-To: owner-zamir-chat-l@igc.apc.org
Precedence: bulk
Lines: 81
Selam, Bussajna!
Ne znam da li me se sjecas, poslije toliko godina borbe za opstanak u ovom
surovom svijetu, ali ja tebe, poslije stvarno puno toga, nisam zaboravio.
Dragi Allah je tako htio, da se ovaj rat desi, da mi ostavimo nasu Gradisku
na milost i nemilost krvnicima, nasim dojucerasnjim susjedima, poznanicima,
pa i bivsim prijateljima, i da potrazimo spas u bijegu u siroki bijeli svijet,
ali, naravno, sve u cilju povratka islamu, bosnjackoj dusi i korijenima
(neko mi zbog tog moze zamjerit da sam fundamentalista, ali ne mari)...
Trenutno zivim u Svedskoj, u Geteborgu, a dosao sam prije skoro godinu i pol
dana. Sad ti se javljam preko dr. Hackovog E-mail-a (on je jedan od
mojih najboljih ahbaba). Ja sam ovdje "novi" i jos nisam uspio skupiti
dovoljno novaca da kupim jedan pristojan kompjuter, ali dace Bog...
Sto se tice Hamida Kedica, Kise, Asmira i (ti se sjecas samo male) Selmice,
oni su hvala Allahu dz.s. dobro i zdravo, i to u porusenom seher-Saraj4vu.
Ja i babo Ismet smo tri godine rata proveli u centralnoj Bosni i cesto smo
se s njima i culi i vidjali, bez obzira sto mi nismo bili u gradu (sada
bolje reci selu-) Sarajevu (ti znas vec kako i zasto). Zivjeli su relativno
dobro, jer je Hamid radio u Stabu Vrhovne Komande kao referent za vjerska
pitanja, a samo Allah ih je sacuvao svo cetvoro zivih u onom dzehennemu.
Hamid je sada zaposljen u Biblioteci grada Sarajeva, a stanje, mislim
standard, ide konstantno na bolje. Ja licno Asmira tokom rata nisan uopce
vidio, ali babo i Hamid su veci ahbabi, te su se oni cesto vidjali. Asmir me
nekoliko puta i zvao da dodjem (on nije mogao izici iz Sarajeva), ali se
meni bas nisu svidjala ona granatiranja u gradu, pa se nisam ni usudjivao.
Zenica je, inace, bila puno mirnija. Jesam bezobrazan, ha?
Asmir je dugo pokusavao da izidje negdje u inozemstvo, prije svega u
Maleziju (njegov otac je inzistirao), ali nije uspio za ono vrijeme dok sam
ja bio tamo. Od tada se stari cuo sa Hamidom samo dva puta, i to vrlo kratko.
Asmir je, kao i ja, imao zelju da negdje vani upise fakultet, uz Bozju pomoc
da ga zavrsi i da se ponovo, u miru, vrati u BiH. Kako je sve na kraju ispalo-
- to ne znam ni ja. Mene se najbolje mozes sjetiti ako svoju mamu pitas za
Refika Mulalica - moga didu, koji je trenutno u Njemackoj.
Rado bih cuo nesto vise o tvojoj sudbini i dozivljajima u izbjeglistvu, skoli
i novim prijateljstvima. Don't forget to write and - care about you!
Tvoj iskreni prijatelj, Dzenan!
P.S. Ovo je ispalo kao jedno pismo, pa nemoj ni ti biti skrta u rijecima.
Pisi na dr. Hackov E-mail, a on ce mi sve sigurno proslijediti u kratkom
vremenu. I - cuvaj se nemoralnog zapada... Esselamu alejkum ve rahmetullah!!!
From notes@igc.org Tue Jul 23 00:06:05 1996
Received: from igc7.igc.org (192.82.108.35) by MediaFilter.org
with SMTP (Apple Internet Mail Server 1.0); Tue, 23 Jul 1996 00:06:06 -0500
Received: from cdp.igc.apc.org (cdp.igc.apc.org [192.82.108.1]) by igc7.igc.org (8.7.5/8.7.3) id TAA03844; Mon, 22 Jul 1996 19:15:47 -0700 (PDT)
Date: 22 Jul 1996 12:04:07
Reply-To: Conference "zamir.chat"
From: mithat.hackovic@mailbox.swipnet.se
Subject: Re: http://mediafilter.org/SJ/Pages/od neprijatelja
To: Recipients of zamir-chat-l
Message-ID: <1374074420-23231@mediafilter.org>
In-Reply-To: <9602140331.AA04132@oracle.control>
X-Gateway: conf2mail@igc.apc.org
Errors-To: owner-zamir-chat-l@igc.apc.org
Precedence: bulk
Lines: 81
Selam, Bussajna!
Ne znam da li me se sjecas, poslije toliko godina borbe za opstanak u ovom
surovom svijetu, ali ja tebe, poslije stvarno puno toga, nisam zaboravio.
Dragi Allah je tako htio, da se ovaj rat desi, da mi ostavimo nasu Gradisku
na milost i nemilost krvnicima, nasim dojucerasnjim susjedima, poznanicima,
pa i bivsim prijateljima, i da potrazimo spas u bijegu u siroki bijeli svijet,
ali, naravno, sve u cilju povratka islamu, bosnjackoj dusi i korijenima
(neko mi zbog tog moze zamjerit da sam fundamentalista, ali ne mari)...
Trenutno zivim u Svedskoj, u Geteborgu, a dosao sam prije skoro godinu i pol
dana. Sad ti se javljam preko dr. Hackovog E-mail-a (on je jedan od
mojih najboljih ahbaba). Ja sam ovdje "novi" i jos nisam uspio skupiti
dovoljno novaca da kupim jedan pristojan kompjuter, ali dace Bog...
Sto se tice Hamida Kedica, Kise, Asmira i (ti se sjecas samo male) Selmice,
oni su hvala Allahu dz.s. dobro i zdravo, i to u porusenom seher-Saraj4vu.
Ja i babo Ismet smo tri godine rata proveli u centralnoj Bosni i cesto smo
se s njima i culi i vidjali, bez obzira sto mi nismo bili u gradu (sada
bolje reci selu-) Sarajevu (ti znas vec kako i zasto). Zivjeli su relativno
dobro, jer je Hamid radio u Stabu Vrhovne Komande kao referent za vjerska
pitanja, a samo Allah ih je sacuvao svo cetvoro zivih u onom dzehennemu.
Hamid je sada zaposljen u Biblioteci grada Sarajeva, a stanje, mislim
standard, ide konstantno na bolje. Ja licno Asmira tokom rata nisan uopce
vidio, ali babo i Hamid su veci ahbabi, te su se oni cesto vidjali. Asmir me
nekoliko puta i zvao da dodjem (on nije mogao izici iz Sarajeva), ali se
meni bas nisu svidjala ona granatiranja u gradu, pa se nisam ni usudjivao.
Zenica je, inace, bila puno mirnija. Jesam bezobrazan, ha?
Asmir je dugo pokusavao da izidje negdje u inozemstvo, prije svega u
Maleziju (njegov otac je inzistirao), ali nije uspio za ono vrijeme dok sam
ja bio tamo. Od tada se stari cuo sa Hamidom samo dva puta, i to vrlo kratko.
Asmir je, kao i ja, imao zelju da negdje vani upise fakultet, uz Bozju pomoc
da ga zavrsi i da se ponovo, u miru, vrati u BiH. Kako je sve na kraju ispalo-
- to ne znam ni ja. Mene se najbolje mozes sjetiti ako svoju mamu pitas za
Refika Mulalica - moga didu, koji je trenutno u Njemackoj.
Rado bih cuo nesto vise o tvojoj sudbini i dozivljajima u izbjeglistvu, skoli
i novim prijateljstvima. Don't forget to write and - care about you!
Tvoj iskreni prijatelj, Dzenan!
P.S. Ovo je ispalo kao jedno pismo, pa nemoj ni ti biti skrta u rijecima.
Pisi na dr. Hackov E-mail, a on ce mi sve sigurno proslijediti u kratkom
vremenu. I - cuvaj se nemoralnog zapada... Esselamu alejkum ve rahmetullah!!!
From notes@igc.org Tue Jul 23 00:09:09 1996
Received: from igc7.igc.org (192.82.108.35) by MediaFilter.org
with SMTP (Apple Internet Mail Server 1.0); Tue, 23 Jul 1996 00:09:10 -0500
Received: from cdp.igc.apc.org (cdp.igc.apc.org [192.82.108.1]) by igc7.igc.org (8.7.5/8.7.3) id TAA05476; Mon, 22 Jul 1996 19:17:24 -0700 (PDT)
Date: 22 Jul 1996 12:04:14
Reply-To: Conference "zamir.chat"
From: mithat.hackovic@mailbox.swipnet.se
Subject: Re: http://mediafilter.org/SJ/Pages/od neprijatelja
To: Recipients of zamir-chat-l
Message-ID: <1374074386-25274@mediafilter.org>
In-Reply-To: <9602140331.AA04132@oracle.control>
X-Gateway: conf2mail@igc.apc.org
Errors-To: owner-zamir-chat-l@igc.apc.org
Precedence: bulk
Lines: 81
Selam, Bussajna!
Ne znam da li me se sjecas, poslije toliko godina borbe za opstanak u ovom
surovom svijetu, ali ja tebe, poslije stvarno puno toga, nisam zaboravio.
Dragi Allah je tako htio, da se ovaj rat desi, da mi ostavimo nasu Gradisku
na milost i nemilost krvnicima, nasim dojucerasnjim susjedima, poznanicima,
pa i bivsim prijateljima, i da potrazimo spas u bijegu u siroki bijeli svijet,
ali, naravno, sve u cilju povratka islamu, bosnjackoj dusi i korijenima
(neko mi zbog tog moze zamjerit da sam fundamentalista, ali ne mari)...
Trenutno zivim u Svedskoj, u Geteborgu, a dosao sam prije skoro godinu i pol
dana. Sad ti se javljam preko dr. Hackovog E-mail-a (on je jedan od
mojih najboljih ahbaba). Ja sam ovdje "novi" i jos nisam uspio skupiti
dovoljno novaca da kupim jedan pristojan kompjuter, ali dace Bog...
Sto se tice Hamida Kedica, Kise, Asmira i (ti se sjecas samo male) Selmice,
oni su hvala Allahu dz.s. dobro i zdravo, i to u porusenom seher-Saraj4vu.
Ja i babo Ismet smo tri godine rata proveli u centralnoj Bosni i cesto smo
se s njima i culi i vidjali, bez obzira sto mi nismo bili u gradu (sada
bolje reci selu-) Sarajevu (ti znas vec kako i zasto). Zivjeli su relativno
dobro, jer je Hamid radio u Stabu Vrhovne Komande kao referent za vjerska
pitanja, a samo Allah ih je sacuvao svo cetvoro zivih u onom dzehennemu.
Hamid je sada zaposljen u Biblioteci grada Sarajeva, a stanje, mislim
standard, ide konstantno na bolje. Ja licno Asmira tokom rata nisan uopce
vidio, ali babo i Hamid su veci ahbabi, te su se oni cesto vidjali. Asmir me
nekoliko puta i zvao da dodjem (on nije mogao izici iz Sarajeva), ali se
meni bas nisu svidjala ona granatiranja u gradu, pa se nisam ni usudjivao.
Zenica je, inace, bila puno mirnija. Jesam bezobrazan, ha?
Asmir je dugo pokusavao da izidje negdje u inozemstvo, prije svega u
Maleziju (njegov otac je inzistirao), ali nije uspio za ono vrijeme dok sam
ja bio tamo. Od tada se stari cuo sa Hamidom samo dva puta, i to vrlo kratko.
Asmir je, kao i ja, imao zelju da negdje vani upise fakultet, uz Bozju pomoc
da ga zavrsi i da se ponovo, u miru, vrati u BiH. Kako je sve na kraju ispalo-
- to ne znam ni ja. Mene se najbolje mozes sjetiti ako svoju mamu pitas za
Refika Mulalica - moga didu, koji je trenutno u Njemackoj.
Rado bih cuo nesto vise o tvojoj sudbini i dozivljajima u izbjeglistvu, skoli
i novim prijateljstvima. Don't forget to write and - care about you!
Tvoj iskreni prijatelj, Dzenan!
P.S. Ovo je ispalo kao jedno pismo, pa nemoj ni ti biti skrta u rijecima.
Pisi na dr. Hackov E-mail, a on ce mi sve sigurno proslijediti u kratkom
vremenu. I - cuvaj se nemoralnog zapada... Esselamu alejkum ve rahmetullah!!!